Bodrum Marmara Koleji 3.Cumhuriyet Kupası Sona Erdi

Turnuvamızın ikinci gününde tüm sporcularımızın salonda hazır bulunması, Bodrum satrancının geleceğinin ne kadar parlak olacağının bir göstergesiydi.

Küçükler Kategorisinde büyük çekişme son tura kadar devam etti. Gülis AYDIN genel kategoride birinciliğe ulaşırken çok zorlanmadı.    

çükler Başlangıç Sıra      Küçükler Çapraz Tablo      Küçükler Final Sıralama

 TSF. UKD Hesaplaması

Yıldızlar Kategorisinde yaşanan müthiş çekişmede ise 3 sporcu 7 turda 6 Puan alarak mutlu sona ulaştı. Dereceler son maç tamamlanıncaya kadar belirlenemedi. 

Yıldızlar Başlangıç Sıralama      Yıldızlar Çapraz Tablo     Yıldızlar Final Sıralama

 TSF. UKD Hesaplaması

 

Bir üst kategoride yarışan Mazhar ÖZBİL yarışmayı beşinci sırada tamamladı. Bodrum’lu satranççıların gönlünü fetheden küçük usta, yıldızlar kategorisinde kendinden büyük sporcular ile mücadele ederken heyecanlandığını, en iyi 32 turnuvasında büyüklere karşıda oynarken de aynı heyecanı yaşadığını belirtti. İleride Can ERTAN ve Demre KERİGAN gibi Bodrum Satrancının gururu olmasını diliyoruz. 

 

Gençler kategorisinde ilk üç sıra mücadelesi son tura kadar devam etti. Mahir TÜZEL, Aşkın YİĞİT, Gökhan ÖDEMİŞ arasında geçen çekişme, Mahir TÜZEL’ in  birinciliği ile sona erdi. Bir yıl önce satranca başlayan Mahir TÜZEL, kendisine satrancın kapılarını açan Demre KERİGAN ve Atilla GÜRMEN’e teşekkürlerini iletti. Bir yılda, bir satranççının kendisini ne kadar geliştirebileceğini bizlere gösteren  Mahir TÜZEL’i kutluyoruz.

  

Büyükler Kategorisinde ise Kamil YAPICI ilk gün elde ettiği avantajını korumayı  bildi. Mehmet Salih KAYA istikrarlı performansı ile turnuvayı ikinci olarak tamamladı. 

Büyükler Final Sıralama     Büyükler Çapraz Tablo     Büyükler Başlangıç Sıralama

 TSF. UKD Hesaplaması

 

ÖDÜL TÖRENİ

Kategorilerinde ilk üç sırayı alan sporcular kupalarını, 4-10 sırayı alan sporcular ise madalyalarını Bodrum Marmara İlköğretim Okul Müdürü Ebru ERGÜNEY’ den aldılar.

 Küçükler Kategorisi

1– Gülis AYDIN (6,5 Puan),

2- Ülkem GÜLEÇ (6 Puan)

3- Mehmet Emin KILIÇ (6 Puan)

4- Necdet Berke HAS, 5- Derya KAPTAN, 6- Ceren UZUN, 7- Demirhan YILDIZHAN, 8-İpek PAKSOY, 9- Asena YEGİN, 10-Ali Eren AYKOL, 11-Esra YAPICIOĞLU

  

 Yıldızlar Kategorisi

1– Sinan EMEKTAR (6 Puan),

2- Ege GÜVEN (6 Puan)

3- Oğuz AKTAŞ

4- Murat ÖZALIN, 5-Mazhar ÖZBİL, 6- Beratcan DEVECİ, 7-İbrahim OKYAY, 8-Erkin EROL, 9- Yunus AKBAŞ, 10-Said Buğra ÖZMEN

 

 Gençler Kategorisi

1– Mahir TÜZEL (6 Puan)

2- Gökhan ÖDEMİŞ (5 Puan)

3- Aşkın YİĞİT (4 Puan)

4- Coşkun YALÇINKAYA, 5- Şenol KARAKAŞ, 6- Cansın Cihan OĞUZ

 

 

Büyükler Kategorisi

1- Kamil YAPICI (5 Puan)

2- Mehmet Salih KAYA

3- Hasan ACIOLUK

4- Hakan UZUNLULU, 5- Mehmet Ertuğrul UZUNOĞULLARI, 6- Burak GÜNAY, 7- Ahmet Ömer KİPMEN, 8- Murat KUDAY, 9- İbrahim AYDIN, 10- Turhan DURAK

 

Görevli Hakemler

Bu başarılı organizasyonda görev alan ve katkı sağlayan hakemlerimiz : Bodrum Satranç İlçe Temsilcisi Turnuva Başhakemi Atilla GÜRMEN, Ercan TOSUN, Kadir GÜRLER, Derya GÜRMEN ve  Marmaris İlçe Temsilicisi Mehmet UZUN’ a teşekkürlerimizi sunuyoruz.

  

GENS UNA SUMUS

 

Turnuvamızın sponsoru Bodrum Marmara Kolejine, bizlere bu mekanı sağlayan Bodrum Marmara Koleji Okul Müdürü Sayın Ömer ÇEKMECELİGİL’e ve her türlü kolaylığı sağlayan Bodrum Marmara Koleji personeline teşekkürlerimizi sunuyoruz.    

 

Etiketler:

css.php