TED Bodrum Koleji 8. Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvası

TED Bodrum Koleji 8.Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvası 12-13 Ekim 2013 tarihlerinde gerçekleştirildi. 136 sporcunun müracaatta bulunduğu turnuvaya toplamda 77 sporcu katıldı.

TED Bodrum Koleji’nin yemekhanesinde gerçekleştirilen turnuvada küçükler kategorisinde 43 sporcu hamle yaptı.

Küçükler Kategorisi Final Sıralama – Çapraz Tablo

Büyük çekişmenin yaşandığı turnuvada İlçe Temsilcisi Atilla Gürmen’in fazla madalyalarının bulunduğunu ilk 18 sporcunun madalya alabileceğini belirtmesi ile küçükler kategorisindeki sporcuların heyecan ve sevinci arttı. Ada Çelik 6,5 puan ile şampiyonluğa ulaştı. Mustafa Gülcü 6 puan ile ikinci, Hüseyin Özadenç 5,5 puan ile üçüncü olarak kupa almaya hak kazandı. Madalya almaya hak kazanan sporcular; 4- Mert Özadenç, 5- Mert Dülger, 6- Ömer Mert Işık, 7- Boran Özsoy, 8- Alperen Uysal, 9- İsmail Erdem Yapıcıoğlu, 10- Doğaç Özdalar, 11- Ege Nalbantoğlu, 12- Arda Uzgur, 13- Levent Canözer, 14- Erdem Akkoca, 15- Uğur Can Duran, 16- Muhammet Baran Gün, 17- Sabahhattin Çelik, 18- Burcu Demir kupa ve madalyaları  TED Bodrum Koleji Okul Müdürü Fırat Asyalı’dan aldılar. 

Yıldızlar Kategorisi Final Sıralama – Çapraz Tablo

Yıldızlar kategorisinde Deniz Çağan Çevik 5,5 puan ile ilk sırayı, 4,5 puan ile Arif Doğuhan Erkin ikinci, 4 puan ile Deniz Özaydın üçüncü olarak kupa almaya hak kazandı. 4-Melda Sağol, 5- Barış Acar, 6- Başak Acar, 7- Denizhan Öngün, 8- Mehmet Eren Eralp, 9- Umut Can Duran, 10- Rıdvan Çiçekel kupa ve madalyalarını Fırat Asyalı’dan aldılar.

Gençler Kategorisi Final Sıralama – Çapraz Tablo

Gençler Kategorisinde 5 puan ile Olcay Avan ilk sırayı, 4 puan Mehmet Çağatay Çevik ikinci, 3 puan ile Okyanus Saruhanoğlu üçüncü olarak kupalarını, 4- Ataberk Altuntaş, 5- Ülkem Güleç, 6- Arda Zorbozan, 7- Soner Yücel, 8- Abdullah Sait Aslan madalayalarını Fırat Asyalı’dan aldılar.

Büyükler Kategorisi Final Sıralama – Çapraz Tablo

Büyükler kategorisinde Nino Kalandadze Kalaycı 4,5 puan ile birinci olurken, 4 Puan ile Oğuz Aktaş ikinci, 3,5 puan ile Mehmet Sabri Gülcü üçüncü oldu. Madalya kazanan sporcular; 4- Ziya Tolon Teker,  5- Oktay Çelik, 6- Aziz Güleç, 7- Sinan Emektar, 8- Atilla Dülger, 9- Helin Gün ödüllerini TED Bodrum Koleji Okul Müdürü Fırat Asyalı’dan aldılar.

 

Turnuva süresince tüm sporcu ve velilere ikramlarda bulunan TED Bodrum Koleji öğlen sandviç ve içecek sağlarken, veliler gün boyu çay ve kahve ikramlarını aldılar. Turnuvada özel ödüller sağlayan TED Bodrum Koleji tüm sporculara kalem, kupa ve katılım belgelerini verdi. Tur aralarında sporcularımız spor salonundan yararlandı.

Turnuvada görev alan hakemlerimiz; Hasan Acıoluk, Mehmet Uzun, Dilek Uzun’a  teşekkür belgelerini veren  TED Bodrum Koleji Okul Müdürü Fırat Asyalı önümüzdeki dönemde satranç sporuna olan desteklerinin artarak devam edeceğini vurguladı. Turnuvada en küçük sporcu ödülü Berk Güzel alırken, en büyük sporcu ödülünü Tolon Teker aldı.

Fotoğraf Galeri

Etiketler: ,