“En İyi 32″ Haziran Ayı Turnuvası Sona Erdi

Bodrum Karia Rotary Kulübü

Bodrum Karia Rotary Kulübü “En İyi 32″

Haziran Ayı Satranç Turnuvası Sona Erdi

“En İyi 32” Haziran 2010 – Final Sıralama / Çapraz Tablo

“En İyi 32” Haziran ayı satranç turnuvası 30 sporcunun katılımı ile 19-20 Haziran 2010 tarihlerinde Bodrum Marmara Koleji’nin ev sahipliğinde yapıldı.

Turnuvaya Konya, Aydın, İzmir ve Muğla’dan katılan sporcular turnuva düzeyinin çok iyi olduğunu, kendi illerinde aynı kalitede turnuva bulamamadıklarını belirttiler. Türkiye Şampiyonu sporcumuz Demre KERİGAN’ ın turnuvaya katılması kendisini örnek alan genç sporcularımızı mutlu etti.  Büyük heyecan içinde geçen turlarda Demre Kerigan tam puan ile zorlanmadan birinciliğe ulaşırken, Atilla Gürmen 4,5 puan ile ikinci, Hüseyin Koç aynı puan ile üçüncü sırada yer aldı.

“En İyi 32” turnuvalarına Bodrum Karia Rotary Kulübünün destekçi olmasını sağlayan, menfur bir saldırı sonucu kaybettiğimiz Hülya Yolcubal düzenlenen ödül töreninde anıldı. Muğla Satranç İl Temsilcisi Tuğrul Okar, İlçe Temsilcisi Atilla Gürmen, Bodrum Karia Rotary Kulübü üyeleri Serkan Ceylan, Münire Ceylan, Can Ertem, Okan Özsoy, Şule Kükrer Akün olay ile ilgili görüş ve üzüntülerini ifade ederken, yerel ve ulusal medyada yer alan haber kirliliğinin “Yolcubal ailesini, Karia Rotary Ailesini ve Bodrum Satranç ailesini” daha fazla üzdüğünü belirttiler.

Turnuvada dereceye giren sporcular ; 1- Demre Kerigan, 2-Atilla Gürmen, 3- Hüseyin Koç (Konya), 4- İlhami Acar (Aydın), 5-Eti Can Güç (Muğla), 6- Beratcan Deveci, 7-İsmet Dumlupınar (İzmir), 8- Mehmet Çağatay Çevik madalyalarını Bodrum Karia Rotary Kulübü Başkanı Şule Kükrer Akün’den aldılar.

Fotoğraf Galeri

Etiketler: ,

css.php