Milli takım kampı

Milli takım kampı etiketi için arşiv sayfasını görüntülüyorsunuz.

24 Eylül – 02 Ekim 2011 tarihlerinde Slovenya’da gerçekleşecek olan Avrupa Kulüpler Kupası’na yönelik çalışmaların yapıldığı A Ulusal Kadın Kampı 21-27 Ağustos 2011 tarihlerinde Bodrum Azka Otel’de gerçekleştirildi. GM Adrian Mihalcisin antrenörlüğünde WIM Betül Cemre Yıldız, WIM Kübra Öztürk, WCM Emel Kaya, Ezgi Menzi, Kardelen Cemhan ve Burcu Şaşmazel kampa katıldı.

Kamp süresince şehir içi ve havaalanı transferleri gerçekleştiren Can Ata Turizm‘e teşekkürlerimizi sunuyoruz.

26 Ağustos-21 Eylül 2011 tarihlerinde Khanty-Mansiysk, Rusya’da eleme usulü ile gerçekleşecek olan 2011 Dünya Kupası maçlarına katılacak olan A Ulusal Erkek Takım sorcumuz GM Barış ESEN, 17 Temmuz başlayan çalışmaları 17 Ağustosta sona erdi.

Satranç çalışmalarının yanı sıra sporcumuz kamp porgramına uygun olarak yüzme ve spor egzersizlerinin yapıldığı çalışmalarda sporcumuzun fiziksel kondisyonunun geliştirilmesi sağlandı.

Milli Takımlar Sorumlusu Yasin Emrah Yağız, Milli Takım Baş Antrenörü Mikhail Gurevich’ inde dahil olduğu çalışmaları Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Sayın Ali Nihat Yazıcı’da ziyaret etti.

Aygeg 1.Etap Bölgesel Muğla Kampı 02-03 Mayıs 2011 tarihlerinde Bodrum Marmara Koleji’nin ev sahipliğinde yapıldı. Türkiye Şampiyonlarından Can Yurtseven’in eğitim verdiği kampa 3 ilden 5 sporcu katıldı.

Bu iletinin tamamını göster »

A Milli Sporcularımız Olimpiyat Erkek Takımı Hazırlıklarını Bodrum’da Sürdürüyor

Rusya Khanty-Mansiysk’ta 19 Eylül – 04 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek olan 39. Satranç Olimpiyatı’nda Ülkemizi temsil edecek erkek ve bayan olimpiyat takımımız son hazırlıklarını tamamlıyor.

Bu iletinin tamamını göster »

AYGEG 2009 Yılı 1-Etap Bölgesel “Muğla” Kampına Bodrum Marmara Koleji Ev Sahipliği Yaptı.   Bodrum Marmara Koleji

 07-08-09 Mart 2009 tarihlerin gerçekleştirilen bölgesel kampın ilk buluşmasına 10 Yaş kategorisinde Yusuf UÇAR (AYDIN), Cahit KARACA (DENİZLİ), Gülis AYDIN (Bodrum/MUĞLA), 14 Yaş  kategorisinde Kardelen CEMHAN (DENİZLİ), 16 Yaş kategorisinde  Demre KERİGAN ve Sevim ISPARTA (Bodrum / MUĞLA) katıldı. 1984 Yılı Türkiye Şampiyonu FM Can YURTSEVEN Milli takım antrenörü olarak görev aldı. 

 

Satranc Sınıfı

  

Kampın ilk gün çalışmaları Bodrum Marmara Koleji satranç dersliğinde gerçekleştirildi. Sporcuların Türkiye yaş grupları satranç şampiyonasında yaptıkları maçlar analiz edildi. Saat 18:00’den sonra Sporcular özel sorularını antrenörümüze ilettiler.

Cahit KARACA-Kardelen CEMHANDemre Kerigan_Kamp

Pazar günü yapılan çalışmalarda ise konumsal değerlendirilmeler, oyun ortası, oyun sonu ve taş değişimleri konusunda örnek diyagramlar çözüldü.

 Yıldırım Turnuva 1Yıldırım Turnuva 2

Her iki gün sonunda yıldırım turnuvalar yapıldı. Sporcular için oldukça neşeli, öğretici olan etkinlikte  FM Can YURTSEVEN turnuvaları kayıpsız tamamladı. Bodrum Satranç İlçe Temsilcisi Atilla GÜRMEN kamp süresince antrenörümüzün ve sporcuların yanında etkinliklerin içerisinde yer aldı.

Marmara Koleji KütüphanesiSon Gun Calısmaları

 

Bodrum Marmara Koleji kütüphanesinde gerçekleştirilen kampın son gününde turnuva hazırlığı konusunda bilgi veren Sayın Can YURTSEVEN tüm sporcuların playchess’de satranç oynamalarını önerdi. Kampın kapanışına Muğla Satranç İl Temsilcisi Tuğrul OKAR’da katıldı.

kamp08

Çok özel, değerli bir insan olan Sayın Can YURTSEVEN’e çok teşekkür ediyoruz.

  

Bodrum’da satranç sporuna tüm olanakları ile destek veren milli takım kampı süresince, konuk sporcuları ve velilerini ağırlayan Bodrum Marmara Koleji idaresine, Okul Müdürü Sayın Ömer ÇEKMECELİGİL’e  Türkiye Satranç Federasyonu adına teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

css.php