ÇHGM 4. Türkiye Satranç Şampiyonası Yapıldı

Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye Satranç Federasyonunun işbirliği ile düzenlenen “ÇHGM 4. Türkiye Satranç Şampiyonası 07-10 Nisan 2015 tarihlerinde Bodrum Royal Arena Resort’a gerçekleştirildi. Şampiyonaya 60 ilden 167 koruma ve bakım hizmeti alan çocuk sporcu ve 60 refakatçi personel katıldı.

 

Şampiyonanın açılış programına Muğla Valisi Sayın Amir ÇİÇEK, Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet GÖDEKMERDAN, Vali Yardımcısı, Çocuk Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Ahmet OKUR, Satranç Federasyonu Genel Sekreteri Onur ÇUBUKÇU,  HGM Eğitim ve Toplumsal Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı  Birim Yöneticisi Ergin BALCI, Muğla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali AKKUZU,  Aydın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zekeriya ERTAŞ, Trabzon Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Kadir ER, Muğla İli kamu kurumları İl Müdürleri katıldı.

Turnuva Muğla Valisi Amir Çiçek’in ve Türkiye Satranç Federasyonu Genel Sekreteri Onur Çubukçu’nun açılış hamleleri ile başladı.

Minikler (7-9 yaş), küçükler (10-12 yaş) ve yıldızlar (13-15 yaş) kategorisinde yapılan şampiyonayı Türkiye Satranç Federasyonunca görevlendirilen hakemler yönetti.

9 Yaş Altı Kategorisi Final Sıralama – Çapraz Tablo

12 Yaş Altı Kategorisi Final Sıralama – Çapraz Tablo

15 Yaş Altı Kategorisi Final Sıralama – Çapraz Tablo

Şampiyonada dereceye giren çocuk sporcular:

Miniklerde:

 1. Ferhat ALTOP – Tokat (Kupasını ve madalyasını Trabzon Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Kadir ER takdim etmiştir).
 2. Soner ÇALIKOĞLU – Ordu (Kupasını ve madalyasını Şampiyona Başhakemi Atilla GÜRMEN takdim etmiştir).
 3. Yaşar GÜREL – Tekirdağ (Kupasını ve madalyasını İl Hakemi Hasan ACIOLUK takdim etmiştir).
 4. Halil ÇAVUŞ – Samsun (Madalyasını T.S.F Milas İlçe Temsilcisi Elif Vildan ALTUNBOZAR takdim etmiştir).
 5. Kaan KORD – Yalova (Madalyasını T.S.F Milas İlçe Temsilcisi Elif Vildan ALTUNBOZAR takdim etmiştir).
 6. Tayfun GEZİCİ – Hatay (Madalyasını T.S.F Milas İlçe Temsilcisi Elif Vildan ALTUNBOZAR takdim etmiştir).

Küçüklerde:

 1. Mehmet Emir UNCU – Kırklareli (Kupasını ve madalyasını Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünü temsilen Birim Yöneticisi Ergin BALCI takdim etmiştir).
 2. İbrahim ARSLAN – Elazığ (Kupasını ve madalyasını Muğla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Mehmet Ali KARİPTAŞ takdim etmiştir).
 3. Murat ÇETİN – Düzce (Kupasını ve madalyasını Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Fatih UZUNLULU takdim etmiştir).
 4. Harun ÇAĞLAR – Çanakkale (Madalyasını T.S.F Yatağan İlçe Temsilcisi Kutlu CAN takdim etmiştir).
 5. Sevilay OKÇU – Gaziantep (Madalyasını T.S.F Yatağan İlçe Temsilcisi Kutlu CAN takdim etmiştir).
 6. Ramazan YAMAN – Afyonkarahisar (Madalyasını T.S.F Yatağan İlçe Temsilcisi Kutlu CAN takdim etmiştir).

Yıldızlarda:

 1. Batuhan NAZİLLİ – Balıkesir (Kupasını ve madalyasını Muğla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali AKKUZU takdim etmiştir).
 2. Fehim ALIR – Malatya (Kupasını ve madalyasını Türkiye Satranç Federasyonu Muğla İl Temsilcisi Ahmet Murat YENİCİ takdim etmiştir).
 3. Fatih YILDIRIM – Balıkesir (Kupasını ve madalyasını Fethiye Sevgi Evi Erkek Yetiştirme Yurdu Müdürü Mustafa ÇAKIR takdim etmiştir).
 4. Ertan SEPETÇİ – Edirne (Madalyasını İl Hakemi Cemalettin YURDAKUL takdim etmiştir).
 5. M.Fatih BAĞCI – Çanakkale (Madalyasını İl Hakemi Cemalettin YURDAKUL takdim etmiştir).
 6. Yakup İNAN – Siirt (Madalyasını İl Hakemi Cemalettin YURDAKUL takdim etmiştir).

Şampiyonada dereceye giren çocuklara başarı belgesinin yanı sıra Türkiye Satranç Federasyonu Başkanlığınca kupa ve madalya verildi. Katılımcı bütün personel ve çocuklara katılım belgesi ile birlikte Muğla il Müdürlüğümüzce şampiyona anısına hazırlanan kupa ve bardak termos hediye edildi.

Şampiyonaya katılan çocuklarla yapılan görüşmelerde yeni arkadaşlar edinmekten, uçağa binmekten, denizi görmekten çok mutlu olduklarını ve kaldıkları oteli çok sevdiklerini ifade etmişlerdir.

Ödül töreninin ardından Milas M. Önol Karadeveci Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğündeki Engelli Çocuklarımızın Tiyatro, Güzellik Yarışması, Palyaço Gösterisi ve Atatürk draması konulu etkinliği yer aldı.

Fotoğraf Galeri

Etiketler:

css.php