TED Bodrum Koleji 7. Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvası

 

TED Bodrum Koleji 7.Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvası 20-21 Ekim 2012 tarihlerinde gerçekleştirildi. 120 sporcunun müracaatta bulunduğu turnuvaya toplamda 76 sporcu katıldı. 

TED Bodrum Koleji’nin yemekhanesinde gerçekleştirilen turnuvada küçükler kategorisinde 51 sporcu hamle yaptı.

Küçükler Kategorisi Final Sıralama – Çapraz Tablo

Büyük çekişmenin yaşandığı turnuvada Efe Sanlı 7 tam puan ile şampiyonluğa ulaştı. Başak Acar 6 puan ile ikinci, Arif Doğuhan Erkin 5,5 puan ile üçüncü olarak kupa almaya hak kazandı. Sporcular ödüllerini TED Bodrum Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Erken’den aldılar. İlçe Temsilcisi Atilla Gürmen’in fazla madalyalarının bulunduğunu 7 maçta 4 puana ulaşan tüm sporcuların madalya alabileceğini belirtmesi ile küçükler kategorisindeki sporcuların heyecan ve sevinci oldukça arttı. Turnuvada madalya almaya hak kazanan sporcular madalyalarını TED Bodrum Koleji Okul Müdürü Fırat Asyalı’dan aldılar; Madalya alan sporcular; 4- Hüseyin Özadenç, 5- Ulviye Yaren İşler (İzmir), 6- Barış Acar, 7- Mustafa Gülcü, 8- Can Akanöz, 9- Deniz Özaydın, 10- Melda Sağol, 11- Kaan Yılmazer, 12- Denizhan Öngün, 13- Melisa Kara, 14- Mert Özadenç, 15- Alperen Uysal, 16- Umut Can Duran, 17- Mert Dülger, 18- Muhammet Baran Gün, 19- Erdem Akkoca, 20- Uğur Can Duran, 21- Mehmet Efe Güzel  

Yıldızlar Kategorisi Final Sıralama – Çapraz Tablo

ilk üç sırayı 4 puan ile paylaşan sporcular arasında sıralamada Onur Şahin üçüncü oldu. Birinciliği paylaşan Çevik kardeşler arasında birincilik kupasını kimin alacağını, iki sporcu arasındaki maç sonucuna göre turnuva başhakemi Atilla Gürmen belirledi. Mehmet Çağatay Çevik birincilik kupasını, Deniz Çağan Çevik ikincilik kupasını ödül töreninde Sayın Erdem Erken’den aldılar. Madalya alan sporcular 4-Emre Atakan Yelal, 5- Ateş Koyutürk, 6- Erdem Aslan, 7- Arda Zorbozan, 8- Begüm Yüksel, 10- Umut Çakto

Gençler Kategorisi Final Sıralama – Çapraz Tablo

Gençler Kategorisinde, yedi turu 5 puan ile mağlubiyetsiz tamamlayan Oğuz Aktaş eş puanla birinci, Olcay Avan ikinci, Ülkem Güleç 4,5 puan ile üçüncü oldu. Madalya kazanan sporcular; 4- Soner Yücel, 5- Ataberk Altuntaş, 6-Önder Altınöz, 7- Esra Yapıcıoğlu

Büyükler Kategorisi Final Sıralama – Çapraz Tablo

Büyükler kategorisinde Uğur Öngelen 4,5 puan ile birinci olurken, Aziz Güleç Mağlubiyetsiz 3,5 puan ile ikinci eş puanla Mehmet Sabri Gülcü üçüncü oldu. Madalya kazanan sporcular; 4- Ahmet Ömer Kipmen, 5- Ziya Tolon Teker, 6- Atilla Dülger, 7- James Howard Stroup, 8- Cem Ulaş Deveci

               

Turnuva süresince tüm sporcu ve velilere ikramlarda bulunan TED Bodrum Koleji öğlen sandviç ve içecek sağlarken, veliler gün boyu çay ve kahve ikramlarını aldılar. Turnuvada özel ödüller sağlayan TED Bodrum Koleji tüm sporculara kalem, kupa ve katılım belgelerini sundu.

     

Tur aralarında maçı erken biten sporcularımız masa tenisi ve bahçe satrancı oynayarak zamanlarını değerlendirdiler.

Bodrum’da satranç sporunu destekleyeceklerini belirten TED Bodrum Koleji Okul Müdürü Fırat Asyalı 15-16 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonasında kullanılacak olan notasyon kağıdı ihtiyacını karşılayacaklarını belirtti.

 

Ödül töreninde konuşma yapan  TED Bodrum Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Erken TED Bodrum Koleji’nin kamusal alan olduğunu, kamu yararına her türlü etkinliğe açık olduklarını ve satranç sporuna destek vereceklerini belirtti. 

 

Fotoğraf Galeri

Etiketler: , ,

A. Ömer A. Ömer KİPMEN

A. Ömer A. Ömer KİPMEN’s avatar

Marmara Kolejine çok güzel bir alternatif bulmuşsun Atilla .
TED doğrusunu söylemek gerekirsen sporculara daha güzel imkanlarla minik sporcuları ve velilerini , ve de bizleri de
çok güzel ağırladı.
TED müdürü Fırat ASYALI gerçekten işini özveri ile yaptı.
Elektrik kesilmesi gibi şansızlıklara rağmen sanırım herkes
mutlu ayrıldı turnuvadan.
Asıl önemli olan da, sponsorumuz kimdi bilmiyorum, katılan herkesin madalya alabilmesi oldu. Miniklerin kaçıncı olurlarsa olsunlar, evlerine bir madalya ile dönmeleri bence çok güzel . Bunu onları satranca ömürleri boyunca bağlayacak bir olgu diye düşünüyorum ve hatta eminim (Kendi kızım dan biliyorum Erzurum’da bir kayak yarışına katılım madalyasını yatağının başucuna astırmıştı , ve kendi öz güvenini ilk defa öyle duyumsadı diye düşünürüm.)

Son katıldığım bu turnuvada enayilik edip herkese yenilmemiş olmam doğrusu sonradan biraz canımı sıktı. Oldu olacak reytinglerini yükseltseydim rakiplerimin. Ama ne dersin, maalesef uykusuz kalınca iyi düşünemiyor ademoğlu.
İyi ki varsın Attila.

Sevgili Ömer Ağabeyim,

Bodrum satrancının en genç neferi olduğunuzu bir kez daha söylüyorum. Sizin kadar genç olabilmeyi diliyorum. Son olarak katıldığınızı ifade ettiğiniz bu turnuva..

“katılmış olduğunuz turnuvaların sonuncusu, katılacak olduğunuz turnuvaların öncüsü” idi.

İyi ki varsınız..
Yola devam..

css.php