“En İyi 32 – R.Hilal Köseoğlu” Anı Satranç Turnuvası

“En İyi 32 – Final Sıralama – Çapraz Tablo”

29-30 Aralık 2012 tarihlerinde Bodrum Marmara Koleji’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen “En İyi 32 – R. Hilal Köseoğlu Anı Satranç Turnuvasına 32 sporcu katıldı. 

Büyük çekişme içinde geçen turnuvada dereceler son turda belirlenebildi.

Turnuvada dereceye giren sporcular; 1- Oğuz Aktaş, 2- Cemal Sabancı, 3- Hasan Acıoluk, 4- Mehmet Çağatay Çevik, 5- Onur Şahin, 6- Olcay Avan, 7- Uğur Öngelen, 8- Okyanus Saruhanoğlu ödüllerini Bodrum Satranç İlçe Temsilcisi Atilla Gürmen’den aldılar,   Turnuvanın Başhakemi Aziz Güleç’e teşekkürlerimiz sunuyoruz. 

Ödül töreninde;  Bodrum Satranç İlçe Temsilcisi Atilla Gürmen turnuvaya özel ödüller sağlayan, Muğla Satrancının Eski İl Temsilcisi “R.Hilal Köseoğlu’ nun eşi Nazlı Köseoğlu’na teşekkürlerini iletti. Muğla’da Satranç sporunun gelişimine büyük katkı sağlayarak ilçe temsilciliği uygulamasını başlatan eski il temsilcimizin anıldığı ödül töreninde sporcularımız madalyalarıyla birlikte, Hilal Köseoğlu’nun “Kargı ve Çığlık” adlı eserini aldılar. 

RIZA HİLAL KÖSEOĞLU

1953’de Muğla’da doğdu.  İlk ve orta öğrenimini bu kentte tamamladı .Balıkesir Necati Bey Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümü’nü ve O.D.T.Ü. Makine Mühendisliği Bölümü’nü yarıda bırakarak ,Dokuz Eylül Üniversitesi  ,Güzel Sanatlar Fakültesi ,Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü ,Tiyatro  Ana Sanat Dalı Dramatik Yazarlık Bölümünden 1985’de mezun oldu.

Uluslar arası Lisanslı Hava Trafik Kontrolörü olarak Ankara-Esenboğa  ,İzmir-Çiğli  ve Erzurum Hava Limanların da görev  yaptıktan sonra doğduğu kente yerleşti. Muğla’da ki  yerel  gazeteler de gazeteci, yerel  televizyonlar da program yapımcısı olarak çalıştı .Yazıları ve TV programları genellikle siyasi gündem ve Milli Mücadele’de Muğla konuları üzerineydi .Gençlik Spor İl Müdürlüğü ,Satranç İl Temsicisi olarak da uzun yıllar görev yaptı.

Evli,2 çocuk ve 1 torun sahibi olan R.Hilal Köseoğlu,2,5 yıl mücadele ettiği kansere yenik  düşerek 14 Aralık 2009’da aramızdan ayrıldı.

Eserleri: KARGI -1986’da’’T.C. Kültür ve Turiz Bakanlığı,Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü ,Gençlik  Oyun Yarışması’’nda 3.lük aldı. ÇIĞLIK-1997’de ‘’Kadının Sosyal Hayatını Araştırma ve İnceleme Derneği , Kadın Oyunları ve Öykü Yazım Yarışması’’ Başarı ödülü kazandı. KARGI ve ÇIĞLIK Ekim 2011’de Yeni Tiyatro Dergisi ‘ nin 27. Oyun Kitabı olarak yayımlandı. ZÜMRÜDÜANKA VE KURTULUŞ SAVAŞIN ‘ DA MUĞLA GERÇEĞİ adlı kitabı da yine Yeni Tiyatro Dergisinin 31. Oyun Kitabı olarak Mayıs 2012 de yayımlandı.

Fotoğraf Galeri

Etiketler: ,

Pınar Erdoğan

Pınar Erdoğan’s avatar

Bu ülkenin gelmiş geçmiş en güzel, en değerli insanlarından biri canım eniştem R.Hilal Köseoğlu.. Ruhun şad olsun; adın, ardında bıraktığın güzelliklerle yaşayacak..

css.php