“En İyi 32” Mart Ayı Turnuvası Sonuçlandı

Bodrum Karia Rotary Kulübü

Bodrum Karia Rotary Kulübü

“En İyi 32” Mart Ayı Satranç Turnuvası Sona Erdi

Gens Una Sumus

Turnuvamızın ikinci gününde büyük çekişme devam etti. Demre KERİGAN zorlanmadan birinci olurken diğer dereceler son maç tamamlanınca belirlenebildi.

en32_mart_50 en32_mart_48

“En İyi 32” Mart ayı satranç turnuvası 1529 UKD ortalaması ile kuvvetli bir turnuva olarak değerlendirilmektedir. Daha önce Eylül ayı turnuvamız 1545 UKD ortalaması ile Bodrum Birinciliği 1641 UKD ortalaması ile gerçekleştirilmişti. Bu ay ki turnuvamıza 1800 UKD puanı üzerinde 7 sporcunun katılmış olması, kendilerini geliştirmek isteyen genç sporcularımıza önemli fırsatlar yaratmaktadır. 

 en32_mart_52  Bodrum Marmara Koleji 

Bu turnuvanın bu kadar keyifli güzel bir atmosferde gerçekleşmesini sağlayan tüm centilmen sporcularımıza, turnuvamızın Başhakemi Derya GÜRMEN’e, sponsorumuz Bodrum Karia Rotary Kulübü ile ev sahibimiz Bodrum Marmara Kolejine teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

Başlangıç Sıralaması          Final Sıralama          Çapraz Tablo

Ödül Töreni

Bodrum Karia Rotary Kulübü “En İyi 32” Mart Ayı satranç turnuvası ödül töreninde; 1- Demre KERİGAN, 2-Atilla GÜRMEN madalyalarını Bodrum Karia Rotary Kulübü Başkanı Sayın Tugay İLDENİZ’den, 3-Hasan ACIOLUK, 4-Cumhur BABAOĞLU madalyalarını Sayın Hülya YOLCUBAL’dan 5-Bora Reşit TURGUT, 6-Murat KUDAY madalyalarını Sayın İlknur ÖZER’den, 7-Murat Çakır adına Ersan ECE, 8-Mahir TÜZEL madalyalarını Afet AKSU’dan aldılar. 

“En İyi 32” Mart Ayı Satranç Turnuvasına kayıt olan, mazeretsiz olarak turnuva gelmeyen veya  turnuvayı terkeden sporcular; Ali ÜLGER, Sercan ÜLGER, Enes ARIK, Yılmaz İŞCAN ve Mehmet Ozan URAL yönerge gereği önümüzdeki ay “En İyi 32” turnuvasına katılamayacaklardır. Sporcularımız unutmamalıdır ki kendileri listelerde yer alırken, “En İyi 32” turnuvalarına katılmak isteyen daha düşük UKD puanına sahip sporculara engel olmaktadırlar. Turnuvayı terk eden sporcular ise eşitlik bozma kriterlerini olumsuz etkilemektedirler.  Satranç sporunda tüm sporcuların turnuvayı tamamlaması gelenektir. Satranç  kültürünün bir bölgede ne derece yerleştiğini gösteren kriter bu gelenektir.       

“En İyi 32” Mart Ayı Satranç Turnuvası

Fotoğraf  Galerisi

 

 

 

 

 

 

Etiketler: ,

CUMHUR BABAOGLU

CUMHUR BABAOGLU’s avatar

Katılmak çok guzeldi .en 32 turnuvası mugla bolgesinde yapılan en iyi turnuva olduguna inanıyorum.Atilla beyi gercekten kutluyorum.Ortam aile kadar sıcak turnuvalar Seçme turnuvaları kadar ciddi gercekten herzaman katılmaya değer.Nicelerinde görüşmek dileğiyle..

css.php