Milli Takım Bölgesel Kampı Sona Erdi

AYGEG 2009 Yılı 1-Etap Bölgesel “Muğla” Kampına Bodrum Marmara Koleji Ev Sahipliği Yaptı.   Bodrum Marmara Koleji

 07-08-09 Mart 2009 tarihlerin gerçekleştirilen bölgesel kampın ilk buluşmasına 10 Yaş kategorisinde Yusuf UÇAR (AYDIN), Cahit KARACA (DENİZLİ), Gülis AYDIN (Bodrum/MUĞLA), 14 Yaş  kategorisinde Kardelen CEMHAN (DENİZLİ), 16 Yaş kategorisinde  Demre KERİGAN ve Sevim ISPARTA (Bodrum / MUĞLA) katıldı. 1984 Yılı Türkiye Şampiyonu FM Can YURTSEVEN Milli takım antrenörü olarak görev aldı. 

 

Satranc Sınıfı

  

Kampın ilk gün çalışmaları Bodrum Marmara Koleji satranç dersliğinde gerçekleştirildi. Sporcuların Türkiye yaş grupları satranç şampiyonasında yaptıkları maçlar analiz edildi. Saat 18:00’den sonra Sporcular özel sorularını antrenörümüze ilettiler.

Cahit KARACA-Kardelen CEMHANDemre Kerigan_Kamp

Pazar günü yapılan çalışmalarda ise konumsal değerlendirilmeler, oyun ortası, oyun sonu ve taş değişimleri konusunda örnek diyagramlar çözüldü.

 Yıldırım Turnuva 1Yıldırım Turnuva 2

Her iki gün sonunda yıldırım turnuvalar yapıldı. Sporcular için oldukça neşeli, öğretici olan etkinlikte  FM Can YURTSEVEN turnuvaları kayıpsız tamamladı. Bodrum Satranç İlçe Temsilcisi Atilla GÜRMEN kamp süresince antrenörümüzün ve sporcuların yanında etkinliklerin içerisinde yer aldı.

Marmara Koleji KütüphanesiSon Gun Calısmaları

 

Bodrum Marmara Koleji kütüphanesinde gerçekleştirilen kampın son gününde turnuva hazırlığı konusunda bilgi veren Sayın Can YURTSEVEN tüm sporcuların playchess’de satranç oynamalarını önerdi. Kampın kapanışına Muğla Satranç İl Temsilcisi Tuğrul OKAR’da katıldı.

kamp08

Çok özel, değerli bir insan olan Sayın Can YURTSEVEN’e çok teşekkür ediyoruz.

  

Bodrum’da satranç sporuna tüm olanakları ile destek veren milli takım kampı süresince, konuk sporcuları ve velilerini ağırlayan Bodrum Marmara Koleji idaresine, Okul Müdürü Sayın Ömer ÇEKMECELİGİL’e  Türkiye Satranç Federasyonu adına teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

Etiketler: ,

ÖMER KİPMEN

ÖMER KİPMEN’s avatar

atilla ,
müthiş bir organizatör olduğun bir daha kanıtlandı. Can YURTSEVEN’ i nasıl böyle bir kış vakti bodrum’a gelmeye razı ettiğin de benim merakımı çeldi. acep ben de gelsem de bu satranç denilen meretin nasıl öğretildiğini bu kalın kafama sokabilirmiydim diye düşünüp duru…
sevgiler

Atilla GÜRMEN

Atilla GÜRMEN’s avatar

Ömer Ağabeyim,

AYGEG 2009 Yılı 1. Etap Bölgesel Kampları Türkiye Satranç Federasyonu tarafından düzenlemektedir. Biz sadece hızlıca talip olduk. Cuma aksamı Sayın Can YURTSEVEN’i 20:15’gibi hava limanından alacağım. Transferleri ben yapacagim. Yardımcı olmak isteyen arkadasımız varsa geri çevirmem.

sevgi ve saygilarımla,
Atilla GÜRMEN

ÖMER KİPMEN

ÖMER KİPMEN’s avatar

transferler konusunda çok geç haberim oldu. yoksa ben ya da en azından profesyonel turizmci arkadaşların-mız örneğin eray abimiz sana yardımcı olabilirdik sanırım. dönüşte bari erken haberimiz olsun.

css.php