Bodrum Belediye Başkanlığı Kupası Geleneksel 18. Satranç Turnuvası Tamamlandı

Bodrum Satranç İlçe Temsilciliği tarafından 22-23 Haziran 2019 tarihlerinde Binnaz Karakaya Kapalı Spor Salonunda düzenlenen Bodrum Belediye Başkanlığı Kupası Geleneksel 18. Satranç Turnuvasına toplamda 131 sporcu katıldı.

 

5 kategoride 131 sporcunun hamle yaptığı turnuvada 48 sporcu ödül aldı.

8 Yaş Altı Kategorisi (2011-2012 Doğumlu Sporcular) 

Toplamda 46 sporcunun mücadele ettiği kategoride çekişme son tura kadar devam etti.

8 Yaş Altı Final Sıralama

8 Yaş altı kategorisinde; 1- Demir Demiroğlu, 2- Mehmet Efe Öncer, 3- Mustafa Serkan Soysal, 4- Kerim Konday, 5-Sarp Avcıoğlu, 6- Çınar Ege Güney, 7- Boran Bellur, 8- Zeynep Nas, 9- Barış Efe Mayuk, 10- Doruk Eser kupa ve madalyalarını Bodrum Belediye Meclis Üyesi ve Gençlik ve Spor Komisyon Üyesi Numan Cömert’den aldılar.

10 Yaş Altı Kategorisi (2009-2010 Doğumlu Sporcular) 

41 Sporcunun hamle yaptığı kategoride tüm sporcular son tura kadar daha iyi bir derece için mücaadele etti.

10 Yaş Altı Final Sıralama

10 Yaş altı kategorisinde; 1- Ege Pakkan, 2- Ediz Tan Aytan, 3- Batuhan Sütçü, 4- Erdoğan Akbaş, 5- Attila Doğan, 6- Kamil Baran Konday, 7- Mevlüt Doruk Sezen, 8- Ahmet Zeybek Koca, 9- Efe Sami Uçar, 10- Timur Demiroğlu kupa ve madalyalarını Bodrum Belediye Meclis Üyesi ve Gençlik ve Spor Komisyon Üyesi Numan Cömert’den aldılar.

12 Yaş Altı Kategorisi (2007-2008 Doğumlu Sporcular) 

12 Yaş Altı Final Sıralama

21 Sporcunun yer aldığı kategori 6 tur mücadele etti. 

12 Yaş Altı Kategorisinde; 1- Abdullah Nas, 2- Gazel Bozoğlu, 3- Aras Pekman, 4- Kaan Sütçü, 5- Bora Özgen, 6- Toprak Ali Karamanoğlu, 7- Muhammet Akgedik, 8- Kuzey Bitnel, 9- Muhammet Miraç Kuzu, 10- Zara Jane Karabut kupa ve madalyalarını Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’dan aldılar.

 

Bodrum Satranç İlçe Temsilcisi Uluslararası Hakem Atilla Gürmen ile Muğla İl hakemleri, Elif Vildan Altunbozar, İsmail Hakkı Sütçü, Selçuk Dağ, Taylan Canca, Cumhur Önal, Erdal Balcı

16 Yaş Altı Kategorisi

(2003-2004-2005-2006 Doğumlu Sporcular) 

17 Sporcunun yer aldığı kategoride çekişme son tura kadar devam etti.

16 Yaş Altı Kategorisinde; 1- Süleyman Yıldırım, 2- Arda Kırova, 3- Yağız Ömer Küçükenez, 4- Ömer mert Işık, 5- Mert Kaygısız, 6- Alperen Arda Akpınar, 7- Efe Sadık Şahin, 8- Melisa Kara, 9- Sami Akbaş, 10- Nisa Nur Kaya kupa ve madalyalarını Bodrum Belediye Meclis Üyesi ve Gençlik ve Spor Komisyon Üyesi Numan Cömert’den aldılar.

Açık Kategori

Açık Kategori Final Sıralama

Açık Kategoride;  1- Nino Kalaycı, 2- Arda Uzgur, 3- Murat Yiğit Mert Kupa, 4- Onur Şahin, 5- Metehan Berber, 6- Alper Şimşek, 7- Gonca Korucu Aytan, 8- Umut Can Duran kupa ve madalyalarını Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’dan aldılar.

Turnuva da Görev alan hakemlerimiz; Atilla Gürmen, Elif Vildan Altunbozar, İsmail Hakkı Sütçü, Selçuk Dağ, Taylan Canca, Cumhur Önal, Erdal Balcı Teşekkür belgelerini Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’dan aldılar. 

Fotoğraf Galeri

css.php