Muğla Yaş Grupları Satranç Turnuvası Sonuçlandı

10-11 Ocak 2009 Tarihlerinde Muğla Üniversitesi Mavi Çatı’da gerçekleştirilen turnuvaya toplamda 315 sporcu katıldı. Bodrum’dan turnuvaya toplamda 10 sporcu katıldı.

Turnuvaya Bodrum’dan katılan 10 Yaş Bayan, 12 Yaş Bayan, 12 Yaş Genel, 16 Yaş Genel ve 18 Yaş Genel kategorilerinde  mücadele eden sporcularımız iyi sonuçlar aldılar.  

   

12 Yaş Genel Kategorisinde; Mazhar ÖZBİL üçüncü olurken, 6-Ülkem GÜLEÇ, 9-Bekir AKDOĞAN, 10-Yunus AKBAŞ, 18-İskender SADIKER, 30-Erkin EROL oldu. Mavi çatı salonuna gelen velilerin havanın soğuk olması sebebi ile turnuva salonunda bulunması sporcularımızın konsantrasyon larını sınamaları için iyi bir fırsat oldu.

 

İlk gün ve ikinci günün son turlarında sporcularımız puan kaybetti. Mazhar ÖZBİL son turda berabere kalarak birincilik şansını kaçırırken üçüncülüğe razı oldu. Son turda kazanç konumlarını değerlendiremeyen Yunus AKBAŞ ve Bekir AKDOĞAN derece şanslarını yitirdiler. Ülkem Güleç ikinci turda kaybetmesi sebebi ile düşük bulchoz puanı ile sıralamada altıncı olabildi.  

 

10 Yaş Bayan Kategorisinde Gülis AYDIN ikinci oldu.

  

12 Yaş Bayan Kategorisinde Ege Su DURAK Birinci oldu.

 

14 Yaş Genel Kategorisinde Ege GÜVEN dokuzuncu, 18 Yaş Genel Kategorisinde Ersin ÇAKIR dördüncü oldu. Turnuvada 14-16-18 Yaş kategorileri birleştirilerek gerçekleştirildi. Birleşik kategorinin birincisi 6 maçta 6 Puan ile Mahir TÜZEL oldu.  

 

16 Genel Kategorisinde Muğla Şampiyonu Mahir TÜZEL

 

Bireysel bir turnuva olan Muğla Yaş Grupları Satranç Turnuvasına sporcularımızın gidebilmesi için araç tahsisi sağlayan Bodrum Marmara Koleji’ne bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

Sporcularımıza eşlik eden Bodrum Satranç İlçe Temsilcisi Atilla GÜRMEN turnuvada görev aldı. 

“GENS UNA SUMUS” 

“Turnuvanın ödül töreninde maksatları anlaşılamayan bir kaç kişinin olay çıkarmaya çalışması, malesef ödül töreninin tadını kaçırdı. Bodrum’da tüm antrenörlerimizin, hakemlerimizin, sporcularımızın ve kulüplerimizin “aile” olması, Bodrum satrancının farkını ortaya koyuyor. Bodrum satranç ailesine katkı sağlayan tüm sporcularımıza, antrenörlerimize, hakemlerimize ve kulüplerimize teşekkürlerimi sunuyorum.” Atilla GÜRMEN (Bodrum Satranç İlçe Temsilcisi) 

Muğla Yaş Grupları Satranç Turnuvası Sonuçlar;

10 YAŞ BAYAN 1- SELEN MERPEZ 2- GÜLİS AYDIN 3- GİZEM KIRALAN

10 YAŞ GENEL 1- SEDAR YILDIZ 2- KEREM AKTAŞ 3- ALİ GÜRDOĞAN

12 YAŞ BAYAN 1- EGE SU DURAK 2- ELİF NAZ KESKİN 3- MUALLA ELİF ENGİN

12 YAŞ GENEL 1- HÜSEYİN CAN KOÇAK 2- ALİ FEHMİ DİRLİKTUTAN 3- MAZHAR ÖZBİL

14 YAŞ BAYAN 1- GÖNÜLDEN SEDA ALEV 2- EZGİ YEŞİM AYBEK 3-SERANA NUR ERKIZAN

14 YAŞ GENEL 1- SERTAN NAZLI 2- ÖZGÜR TAYLAN ÖKKE 3-HÜSEYİN SERDAR KANZA

16 YAŞ GENEL 1- MAHİR TÜZEL 2- TOLGA SAPMAZ 3- MESTAN AKÇİL

18 YAŞ BAYAN 1- CEYDA ALKAN 3- DİLARA KEÇECİ

 18 YAŞ GENEL 1- MEHMET KAYA 2- SONER ÖZÇİĞDEN 3- CAN KIRIKOĞLU

 

Etiketler:

css.php