Demre Kerigan “Türkiye Şampiyonu”

2009-2010 Türkiye Yaş Grupları Satranç Şampiyonası 23 – 31 Ocak 2010 tarihlerinde 56 ilden 966 sporcunun katılımı ile Limra Otel – Kemer / Antalya’da  yapıldı.

Demre Kerigan “Türkiye Şampiyonu”

18 yaş Genel kategorisine Bodrum’dan katılan, Bodrum Marmara Koleji öğrencilerinden Demre Kerigan 18 yaş grubunda Türkiye Şampiyonu oldu. Satranca 2004 yılında Atilla Gürmen ile çalışarak başlayan 1993 doğumlu Demre Kerigan önceki yıllarda, MEB Türkiye Satranç Şampiyonasında Türkiye Şampiyonluğuna ulaşmıştı. Muğla ilinde katıldığı tüm İl Birinciliği turnuvalarında şampiyonluğa ulaşan Demre Kerigan  2007 yılında Milli Takım Havuzuna alınarak son iki yıldır Milli takımın değişmez oyuncuları arasına girdi.

2009 Eylül ve Kasım aylarında 16 Yaş altı satranç olimpiyatları ve Dünya Yaş Grupları Satranç Şampiyonasında Ay yıldızlı forma ülkemizi başarı ile temsil eden Demre Kerigan; başarısında okulunun ve ailesinin desteğinin yanı sıra düzenli satranç çalışmasının da çok önemli olduğunu vurguluyor. Satrancın hayatının ayrılmaz bir parçası olduğunu liseyi bitirip üniversiteye devam ederken de satrancı bırakmayı düşünmediğini ilerde satrançta mutlaka unvan sahibi olmayı hedeflediğini, söylüyor.

Sevim Isparta Türkiye Sekizincisi

18 Yaş altı kızlar kategorisinde mücadele eden Sevim Isparta Türkiye sekizincisi oldu. Güçlü rakipleri karşısında son derece başarılı maçlar çıkartan sporcumuzu kutluyoruz. Temmuz 2010’da yapılacak olan Türkiye Bayanlar Şampiyonasına hazırlanacağını belirten Sevim Isparta Milli takım forması ile Dünya Yaş grupları satranç şampiyonasında ülkemizi başarılı ile temsil etmişti.

Gülis Aydın 16.Sırada tamamladı

12 Yaş altı kızlar kategorisinde şampiyonaya çok iyi başlayan, son iki turda ki puan kayıpları sonucunda turnuvayı 16.sırada tamamlayan Gülis Aydın’ı kutluyoruz.

12 Yaş altı Genel kategoride mücadele eden Mazhar Özbil 166 sporcu içerisinde 60 sırada  turnuvayı tamamladı. Milli takım forması ile Dünya yaş grupları şampiyonasında ülkemizi başarı ile temsil eden sporcumuz uluslararası turnuvalara katılmayı planlıyor.

Şampiyonaya Bodrum’dan katılan diğer sporcularımız 18 Yaş altı genel kategoride Mahir Tüzel 42.sırada, 14 Yaş altı genel kategoride mücadele eden sporcularımız Bekir Akdoğan 71 sırada, Emre Can Oral 80. Sırada, Yunus Akbaş 83.sırada turnuvayı tamamladılar.

Şampiyonada Bodrum Satranç İlçe Temsilcisi, Ulusal Hakem Atilla GÜRMEN Başhakem Yardımcısı olarak görev aldı. Ayrıntılı bilgi  www.tsf.org.tr adresinde yarışma sayfasında http://tyg2010.tsf.org.tr yer almaktadır.

Etiketler: ,

css.php