Bodrum Yıldırım Satranç Şampiyonası

   
Bodrum Yıldırım Satranç Şampiyonası Tamamlandı

Final Sıralama – Çapraz Tablo

Bodrum Yıldırım Satranç Şampiyonası 24 Şubat 2013 tarihinde Bodrum Marmara Koleji’nin ev sahipliğinde, Bodrum Ticaret Odası ve Konacık Belediye Başkanlığı desteğiyle gerçekleştirildi.

 Büyük çekişme içinde geçen turnuvada deceler son turda belirlenebildi. Hasan Acıoluk  5,5 Puan ile birinci, son turda Atilla Gürmen’e karşı kazanan Oğuz Aktaş eş puanla ikinci, Murat Kuday 5 puan ile üçüncü oldu.

Turnuva Başhakeminin sonuç almak dışında bir iş yapmamış olması,  hiç bir tartışmalı konumun oluşmaması bodrum satrancı ne kadar ilerlemiş olduğunun göstergesi kabul edilebilir. Performansları ve centilmenlikleri ile göz dolduran genç sporcularımız Bodrum Satrancının geleceğinin parlak olduğunu gösterdi. 

Ödül töreninde Bodrum Yıldırım Satranç Şampiyonu olan Hasan Acıoluk’ un bu organizasyonun ayda bir gerçekleşmesinin çok olumlu olacağını belirtmesi, diğer sporcularımızında aynı doğrultuda görüş belirtmeleri sonucunda İlçe Temsilcisi Atilla Gürmen yıldırım satranç turnuvalarının  sürdürüleceğini belirtti.  Turnuvada dereceye giren sporcular; 1- Hasan Acıoluk, 2- Oğuz Aktaş, 3- Murat Kuday, 4- Atilla Gürmen, 5- Mehmet Çağatay Çevik, 6- Olcay Avan, 7- Deniz Çağan Çevik, 8- Efe Sanlı, 9- Cemal Sabancı, 10- Uğur Öngelen ödüllerini Turnuvanın başhakemi Mehmet Uzun’dan aldılar.

Fotoğraf Galeri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler: ,

css.php