Bodrum Yaş Grupları

Bodrum Yaş Grupları etiketi için arşiv sayfasını görüntülüyorsunuz.

Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Şampiyonası Bodrum Birinciliği Yönergesi

Bodrum Küçükler ve Yıldızlar Şampiyonası Başvuru Formu

( Türkiye Yıldızlar ve Gençler Şampiyonası Yönergesi )

YARIŞMA ADI:  2010–2011 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası Bodrum Birinciliği

BAŞLAMA-BİTİŞ TARİHİ: 11-12 Aralık 2010

YERİ: Ortakent – Yahşi Belediyesi Düğün Sarayı – Ortakent / Bodrum

SON BAŞVURU: 09 Aralık 2010 –  Saat: 17:00

SİSTEM: İsviçre Sistemi – 7. Tur

DÜŞÜNME SÜRESİ: 60 dakika, hamle başına 30 saniye eklemeli  (60′+30”)

ÖDÜLLER: Her kategoride ilk üç dereceye madalya verilecektir.

Bu iletinin tamamını göster »

2009-2010 Türkiye Yaş Grupları Satranç Şampiyonası

Bodrum Seçme Turnuvası Tamamlandı

Gens Una SumusBodrum Satranç İlçe Temsilciliği tarafından 12-13 Aralık 2009 tarihlerinde Bodrum Marmara Koleji’nde düzenlenen Bodrum Yaş Grupları Satranç Turnuvasına toplamda 11 kategoride 154 sporcu katıldı.

Bodrum Yaş Grupları Yönergesi

Başvuru Formu (Okullar için toplu katılım formu)

YARIŞMA ADI: 2009-2010 Türkiye Yaş Grupları Şampiyonası Bodrum Seçme Turnuvası

BAŞLAMA-BİTİŞ TARİHİ: 12-13 Aralık 2009

KATEGORİ: 08-10-12-14-16-18 yaş altı genel ve bayan

YERİ: Bodrum Marmara Koleji Ortakent /  Bodrum

SON BAŞVURU: 10 Aralık 2009 –  Saat: 17:00      SİSTEM: İsviçre Sistemi  – 7. Tur

DÜŞÜNME SÜRESİ: 60 dakika, hamle başına 30 saniye eklemeli (60 ‘+30″)

Bu iletinin tamamını göster »

22-23 Kasım 2008 tarihlerinde Bodrum Marmara Koleji’nde gerçekliştirilen turnuvamıza 204 sporcu müraacat etti. Turnuva sabahı salonda bulunan 152 sporcu 10 kategoride mücadele etti.

 08 Yaş altı Kategorisi

 

08 Yaş altı Final Sıralama

2001-2002 doğumlu sporcuların mücadelelerinde turnuvayı tamamlayan 15 sporcu birinci ilan edildi. Sporcular madalyalarını Bodrum Marmara Koleji Müdürü Sayın Ömer ÇEKMECELİGİL’ den aldılar. Bodrum Satranç İlçe Temsilciliği tarafından düzenlenen turnuvanın ödüllerine “Bodrum Ekspres” Bodrumluların Gazetesi sponsor oldu.

10 Yaş Genel Kategorisi

 

Toplamda 30 sporcunun katıldığı kategoride dereceler son turda belirlendi.

1- Cem CENGİZHAN, 2-Ali Eren AYKOL, 3- Mehmet Nuri ÜSTEK

10 Genel Kategorisi Final Sıralama     10 Yaş Genel Çapraz Tablo

 10 Yaş Bayan Kategorisi

 

10 Sporcunun katıldığı kategoride Gülis AYDIN zorlanmadan birinciliğe ulaşırken diğer dereceler için büyük çekişme vardı.

1- Gülis AYDIN, 2- Aslı IŞIKLAR, 3- Eylül PAKSOY

10 Yaş Bayan Final Sıralama     10 Yaş Bayan Çapraz Tablo  

12 Yaş Genel Kategorisi

  

41 Sporcunun hamle yaptığı kategoride dereceler son turda belli oldu.

1- Necdet Berke HAS, 2- Yılmaz İŞCAN, 3- Mazhar ÖZBİL,

12 Yaş Genel Kategorisi Final Sıralama     12 Yaş Genel Çapraz Tablo 

12 Yaş Bayan Kategorisi

 

16 Sporcunun katılımı ile gerçekleşen kategoride çekişme son tura kadar sürdü.

1- Esra YAPICIOĞLU, 2- Ege Su DURAK, 3- Ekin YAVAŞ,

12 Yaş Bayan Final Sıralama       12 Yaş Bayan Çapraz Tablo 

14 Yaş Genel Kategorisi

 

26 Sporcunun katılımı ile gerçekleştirilen kategoride dereceler son turda belirlendi. 

1- Beratcan DEVECİ, 2- Oğuz AKTAŞ, 3-Murat ÖZALIN,

14 Genel Kategorisi Final Sıralama     14 Genel Kategorisi Çapraz Tablo

 

 14 Yaş Bayan Kategorisi

1- Ceren AKMEŞE, 2- Özge GÜNAYDIN, 3- Ezgi GÜNAYDIN,

14 Yaş Bayan Final Sıralama     14 Yaş Bayan Çapraz Tablo

16 Yaş Bayan Kategorisi

1- Sevim ISPARTA, 2- Ece ÖZÜDURU, 3- Damla TAŞKIN

18 Yaş Genel Kategorisi 

 

 1- Mahir TÜZEL, 2- Ali Cenah KARAKOL, 3- Ersin ÇAKIR

18 Yaş Genel Final Sıralama

İLİ

MUĞLA

İLÇESİ

BODRUM

YARIŞMA ADI

2008-2009 Türkiye Yaş Grupları Şampiyonası Bodrum Seçme Turnuvası

BAŞLAMA-BİTİŞ TARİHİ

22–23 Kasım 2008 Saat: 09:00  – 08-10-12-14-16-18 Yaş altı Genel ve Bayanlar Kategorileri

YERİ

Bodrum Marmara Koleji Yemekhanesi

SON BAŞVURU TARİHİ

Tüm Kategoriler – 20 Kasım 2008

SİSTEM

İsviçre Sistemi

DÜŞÜNME SÜRESİ

35 dakika, Hamle başına 30 saniye eklemeli.

ORGANİZASYON

Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Bodrum Satranç İlçe Temsilciliği

ÖDÜLLER

Her kategoride ilk üç dereceye madalya verilecektir.

 

TEKNİK KONULAR:

1.       GENEL ESASLAR:

      TSF Satranç Yarışmaları Prosedürü hükümleri geçerlidir.

2.       KATILIM-BAŞVURU            :

               i.      Her yaş grubunda Genel ve Bayanlar ayrı kategoriler halinde oynanacaktır.

             ii.      Turnuva 2008-2009 sezonu vizeli satranç lisansına sahip sporculara açıktır. Lisans işlemlerini yaptırmak isteyen sporcular Türkiye İş bankası şubelerinden vize işlemlerini yaptırarak dekontlarını turnuva salonuna getirmek suretiyle yaptırabileceklerdir. İş Bankası Lisansına sahip sporcular (18 yaş altında sporcular için vize ücreti 10 YTL.)vize ücretlerini yanlarında getirerek lisans işlemlerini turnuva salonunda da yaptırabileceklerdir. İş Bankası kartı olmayan sporcular ise sporcular velisiyle 10 YTL, 2 fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisini, velisine ait telefon veya elektrik faturasını organizasyon komitesine teslim ederek, “Geçici Lisans” belgelerini alabileceklerdir. Lisans evraklarını tam olarak teslim edemeyen sporcular turnuvaya alınmayacaktır.

            iii.      Turnuva Kayıtları; 20.11.2008 mesai bitimine kadar Bodrum Marmara Koleji – Faks: 0252 358 61 15 Bodrum Satranç İlçe Temsilciliği bodrumsatranc@gmail.com’a yapılacaktır. (Ayrıntılı bilgi için Mesai saatleri içerisinde Tel: 0252 358 61 13-14/ 119 (dahili), saat: 16:00’dan sonra İlçe Temsilcisi Atilla GÜRMEN; 0505 926 83 50 arayabilirsiniz.) Turnuva Tüzüğü ve katılımcı listesi www.bodrumsatranc.com adresinde de yayınlanacaktır.

           iv.      Ön kayıt yaptıran sporcular teknik toplantının ardından saat; 10:00’da yapılacak olan son kontrol için turnuva alanında hazır bulunacaklardır.

             v.      Son kontrolde bulunmayan sporcular ilk tur eşlendirmesine alınmayacaktır.

           vi.      Yarışmaya katılan tüm sporcular hamle yazılımını (notasyon) bilmek zorundadır..

 

3.       KATEGORİLER       :

Yaş Grubu

Tarih Sınırları

7-8 Yaş

01 Ocak 2001 ve daha sonra doğanlar

10 Yaş

01 Ocak 1999 ve daha sonra doğanlar

12 Yaş

01 Ocak 1997 ve daha sonra doğanlar

14 Yaş

01 Ocak 1995 ve daha sonra doğanlar

16 Yaş

01 Ocak 1993 ve daha sonra doğanlar

18 Yaş

01 Ocak 1991 ve daha sonra doğanlar

4.       TUR SAYISI

Katılımcı sporcu sayısına göre teknik Toplantıda belirlenerek duyurulacaktır.

5.       EŞİTLİK BOZMA :

Eşlendirmelerde ve son derecelendirmede Bilgisayar kullanılacak olup, eşitlik bozma yöntemleri aşağıdaki sıra ile uygulanacaktır. ( Buchholz 1-2 alttan , Berger, Galibiyet Sayısı)

6.  Turnuva sonuçları UKD hesaplamaları için TSF ‘ye gönderilecektir.

7.   Tüzükte belirtilmeyen konularda karar Başhakemliğe aittir.

8.   Turnuvaya katılan sporcular tüzüğü kabul etmiş sayılırlar

9.   PROGRAM

AÇIKLAMA

TARİH

SAAT

Son Başvuru

20.Kasım.2008

16:00

Tüm Kategoriler – Genel / Bayan

Lisans İşlemleri

22.Kasım 2008 Cumartesi

09:00

Teknik Toplantı

09:45

Son Kontrol

10:15

1. TUR

10:30

2. TUR

13:00

3. TUR

15:00

4. TUR

17:00

5. TUR

23.Kasım 2008 Pazar

10:00

6. TUR

12:30

7. TUR

15:00

Ödül Töreni

17:00

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bodrum Yaş Grupları Katılım Formu

(Okullar Çoklu Katılım Formu)

 

Yeni iletiler »

css.php