En İyi 32 “Hülya Yolcubal” Anı Satranç Turnuvası

Bodrum Karia Rotary Kulübü

Bodrum Karia Rotary Kulübü ile Bodrum Satranç İlçe Temsilciliğini bir araya getirerek, Bodrum Satrancına önemli katkılar sağlayan,  2008-2009 sezonu Bodrum Satranç İlçe Düzenleme Kurulu Başkanlığını yapmış olan 17.06.2010 ‘da aramızdan ayrılan Hülya Yolcubal anısına, 15 16 Haziran 2013 tarihlerinde KADEM’de “Hülya Yolcubal” anı satranç turnuvası gerçekleştirildi. Turnuvaya toplamda 27 sporcu katıldı. Turnuvaya özel ödüller sağlayan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ile Necdet Yolcubal’a ve Bodrum Karia Rotary Kulübüne teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Final Sıralama – Çapraz Tablo

Bodrum Belediyesi Kadın Danışma ve Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen turnuvada sporcular Binnaz Karakaya  Spor Salonu girişindeki fuaye alanını kullanırken, sporcularımızın aileleri Kadem’de maçların bitmesini beklediler. Harika ev sahipliği yapan Kadem personeline Bodrum Satranç ailesi olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

Turnuvaya İstanbul gelerek katılan Benoit Jean Chamuleau dokuzuncu, James Howard Stroup 12 sırada tamamladı. Öğrenimine Kıbrıs’ta devam etmekte olan Mahir Tüzel son turda Mehmet Çağatay Çevik’e kaybederek turnuvayı 4,5 puan ile ikinci, Mehmet Çağatay aynı puan ile üçüncü oldu. Arif Doğuhan Erkin ile Barış Acar başarılı maçlarıyla dikkat çeken sporcular oldular. 

Turnuvada dereceye giren sporcular; 1- Atilla Gürmen 2- Mahir Tüzel, 3- Mehmet Çağatay Çevik, 4- Arif Doğuhan Erkin, 5- Onur Şahin, 6- Deniz Çağan Çevik, 7- Barış Acar, 8- Olcay Avan ödül almaya hak kazanan sporcular oldular. Yarışmada birinci olan Atilla Gürmen özel ödülleri almak istemediğini belirtmesi üzerine özel ödüller 2-9 dereceler arasında verildi. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon tarafından gönderilen kalem takımları ile Necdet Yolcubal tarafından sporculara verilen Analiz yayıncılığa ait kitaplar sporcularımıza madalyaları ile birlikte verildi. 4-9 derecelerde yer alan sporcular ödüllerini Bodrum Karia Rotary Kulübü adına Afet Aksu’dan alırken, 1-3 dereceyi alan sporcularımız ödüllerini Bodrum Karia Rotary Kulübü adına Serkan Ceylan aldılar. Birincilik madalyasını Necdet Yolcubal’a vererek babalar gününü kutlayan ilçe temsilcisi Atilla Gürmen, Hülya Yolcubal Anı turnuvasının farklı ve özel bir turnuva haline getireceklerini belirtti. Yarışmada görev alan turnuva başhakemi Mehmet Uzun’a, Kadem personeli Mehriye Özalın, Gülcan Özmutlu, Asu Kösemen’e teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

Fotoğraf Galeri

Etiketler: , , ,

css.php