Demre KERİGAN – Sevim ISPARTA Türkiye Üçüncüsü

Türkiye Yaş Grupları Satranç Şampiyonası Sonuçlandı

Demre KERİGAN ve Sevim ISPARTA Türkiye Üçüncüsü

23 Ocak – 01 Şubat 2008 tarihleri arasında gerçekleştirilen Türkiye Yaş Grupları Satranç Turnuvası Antalya Kemer – Kiriş’te Limra Otelde gerçekleştirildi. Türkiye’nin 81 ilinden toplamda 994 sporcu turnuvada hamle yaptı. Türkiye Yaş Grupları Şampiyonası’nda 30 Hakem Görev aldı. Turnuvanın başhakemliğini Uluslararası Hakem (IA) unvanı Aykut İlker METE (Kocaeli) yaparken, Bodrum İlçe Temsilcisi Atilla GÜRMEN başhakem yardımcısı olarak görev aldı. İlimiz hakemlerinden Engin Deniz ALEV’de organizasyonda görev yaptı.      

    

Turnuva iki ayrı salonda gerçekleştirildi. 08-10 Yaş gruplarının yer aldığı Üst Salon ve yukarıda fotoğrafları görülen tur öncesi ve tur sonrası 12-14-16-18 yaş grupları ile Elektronik masaların yer aldığı Alt Salon.

 

Bodrum’dan Türkiye Yaş Grupları Satranç Şampiyonasına giden veli ve sporcularımız (Kemer Kahramanları); Gül ÖZLEN, Serap ISPARTA, Sevim ISPARTA, Demre KERİGAN, Mahir TÜZEL, Can ERTAN (Türkiye Şampiyonu sporcumuz organizasyonun bülten ekibinde görev aldı). 10 Yaş Bayan Kategorisinde Gülis AYDIN, 12 Yaş Genel Kategorisinde; Mazhar ÖZBİL, Yunus AKBAŞ, Ülkem GÜLEÇ ile birlikte toplamda 4 kategoride 7 sporcumuz mücaadele etti.     

 16 Yaş Genel Kategorisinde Demre KERİGAN Türkiye üçüncüsü oldu.  

11 Maçta 8,5 Puan ile Türkiye Üçüncüsü olan sporcumuzu son turlar öncesi rahatsızlığı (grip) daha iyi bir derece yapmasını engelledi.

 

  

Milli takım havuzunda yer alan Demre KERİGAN ve Sevim ISPARTA önümüzdeki yıl yapılacak Dünya Yaş Grupları Satranç Şampiyonasında Milli takımımız adına mücadele edebilecekler.

16 Yaş Genel Kategorisinde Mahir TÜZEL ilk kez katıldığı Türkiye Şampiyonasında 11 maçta 6 puan olarak 101 sporcu içinde 33-43 sıralamada 40 olarak başarılı bir şekilde turnuvayı tamamladı. 

 18 Yaş Bayan Kategorisinde Sevim ISPARTA Türkiye üçüncüsü oldu.

 

İlk iki turda grubun en güçlü iki sporcusuna karşı iyi sonuçlar alarak birincilik şansını sonraki turlara taşıyan sporcumuz bir kaç basit hata sebebiyle üçüncülükte kaldı. 

  

Milli Takım kamplarına katılma hakkı kazanan Türkiye üçüncüsü sporcularımızı bir kez daha kutluyoruz.

10 Yaş Bayan Kategorisinde Gülis AYDIN Türkiye onbirincisi

10 Yaş Bayan Kategorisinde Son turda derece şansı için oynayan sporcumuz kaybedince Türkiye 7-14  sıralamada 11 olan Gülis AYDIN’ın eş puanlı sporcular ile birlikte Milli Takım Havuzunda yer aldı. Önümüzdeki yıl Gülis AYDIN’ın adını sıkça duyacağız.

12 Yaş Genel Kategorisi

  

12 Yaş Genel Kategorisinde Maçlarını sürdüren sporcularımız çok önemli bir tecrübeyi kazandılar. 

Mazhar ÖZBİL 11 maçta  6 Puan alarak 180 sporcu arasında 61-79 sıralamada 79 sırada başarılı sayılabilecek bir derece ile tamamladı.

Yunus AKBAŞ  11 maçta 5 puan ile 104-127 sıralamada 119 olarak turnuvayı tamamladı. Yunus AKBAŞ’ın turlar sırasında rahatsızlanması maçlarını olumsuz etkiledi.

Ülkem GÜLEÇ 11 maçta 4,5 puan ile 128-141 sıralamada 138 oldu. 

Tüm sporcularımızı yürekten kutluyoruz. Turnuva ile ilgili tüm ayrıntılı bilgiler

http://tyg2009.tsf.org.tr/ adresinde. 

  

Gerçekleştirilen Ödül töreni sonrasında Yarışması biten sporcular evlerine dönerken, İş Bankası Süper Liginde mücaadele edecek olan Türkiye Şampiyonu ve Türkiye üçüncüsü sporcularımız Antalya Göynük Queen Elizabeth Otele geçtiler.  

Türkiye İş Bankası Satranç Ligi

2008-2009 sezonunun birinci buluşması

http://satrancligi2009.tsf.org.tr/

Türkiye Şampiyonu Sporcumuz Can ERTAN Türk Hava Yolları S.K. adına çıktığı maçlarda 7 maçta 6 puan alarak takımına büyük katkı sağladı. İstanbul Boğaziçi Üniversitesinde okuyan sporcumuzun vakit bulduğu takdirde bir iki yıl içinde IM normu alacağına yürekten inanıyoruz. Türkiye Yaş Grupları Şampiyonasında Bülten ekibinde yer alarak boş zamanlarında Demre ve Sevim’e katkı sağlayan dahi sporcumuz “Deep ERTAN” teşekkürlerimiz sunuyoruz.

 

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Spor Kulübü adına Süper Lig maçlarına çıkan sporcumuz 5 maçta 3,5 puan ile takımına önemli katkı sağladı. Sporcumuzu Kutluyoruz.

 

Sevim ISPARTA ODTÜ S.K. adına yaptığı karşılaşmalarda 5 maçta 2 Puan ile takımına katkı sağladı. WIM DANELIA MARIAM gibi tecrübeli sporcular ile karşılaşan sporcumuzu kutluyoruz.

İş Bankası Satranç Ligi’nin Teknik Kurul Sorumlusu olarak lig maçlarının ilk iki günü turnuva salonunda bulunmam sayesinde, yaşamımın en güzel ödüllerinden birini almış oldum.  Sporcularımızın bu harika atmosferde başarılı bir şekilde mücadele etmeleri, Türkiye satrancının zirvesinde kendilerine yer bulmuş olmaları satranç yaşamımda alabileceğim en büyük ödül oldu. Beni gururlandıran bu dahi gençlerimize Can ERTAN, Demre KERİGAN, Sevim ISPARTA (dostlarıma) her birine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. – Atilla GÜRMEN –  

Etiketler: , , , ,

css.php