Demre Kerigan Muğla Şampiyonu

T.C.Milli Eğitim Bakanlığı Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü 2009-2010 Eğitim Öğretim Yılı İl Seçme Turnuvası 17-18-19 Şubat 2010 tarihlerinde Muğla Anadolu Lisesinde yapıldı.

Gençler Kategorisi Final Sıralama

Turnuvaya Gençler kategorisinde Bodrum Marmara Kolejinden katılan Demre Kerigan (Türkiye Şampiyonu) Muğla şampiyonu oldu. 23-27 Mart tarihlerinde yapılacak olan Türkiye Şampiyonasında Muğla ilini temsil etme hakkını kazanan Demre Kerigan’a başarılar diliyoruz.

Sevim Isparta ve Mahir Tüzel Muğla ikinciliğine çok yaklaştılar, ancak fırsatı kaçırdılar. Gençler Kategorisinde dereceye giren diğer sporcularımız; 4- Sevim Isparta, 7-Murat Özalın, 9-Mahir Tüzel oldu. İlk üç dereye giren sporcular kupalarını ilk 10’a giren sporcular madalyalarını Muğla Milli Eğitim Şube Müdürü  Şevket Kasap’dan aldılar. Gençler kategorisinde toplamda 52 sporcu mücadele etti. Gençler kategorisinde 8 sporcu ile katılan Bodrum Anadolu Lisesini kutluyoruz.

Yıldızlar Kategorisi Final Sıralama

Yarışmaya Yıldızlar Kategorisinde Bodrum Marmara Koleji’nden katılan sporcular; 7-Bekir Akdoğan, 8-Ege Güven (4,5 Puan) madalya kazandılar. Aynı puan ile Ege Su Durak sıralamada 13 oldu. Yıldızlar kategorisinde toplamda 50 sporcu mücadele etti.

Küçükler Kategorisi Final Sıralama

82. Sporcunun katıldığı Küçükler kategorisinde Gülis AYDIN Muğla beşincisi olarak önemli bir başarıya imza attı. Muğla lig heyetinin yalnızca satranç branşını sportif faaliyetlerde seçen okulların katılmasına izin verdiği turnuvaya Bodrum’dan 4 okulumuz katılabildi. İlköğretim kategorisinde Amiral Turgutreis İÖO. ile Bodrum Marmara İ.Ö.O, Ortaöğretimde ise Bodrum Anadolu Lisesi ile Bodrum Marmara Koleji katılma şansını yakalayan okullarımız oldu. Satrancı seçmeli ders olarak seçen okullarımızın, sene başında katılacaklarını belirttikleri sportif faaliyetler arasında satranca yer vermemiş olmalarından dolayı Bodrum’da ilçe seçme turnuvasının yapılmasını gerektirecek koşullarda oluşmadı. Okullarımıza, beden eğitimi öğretmenlerimize sesleniyoruz. Lütfen seçmeli ders olarak okul müdürlerinizin seçtiği satrancı, sportif faaliyetlerde de seçiniz.

Fotoğraf Galeri

Etiketler: ,

css.php