Bodrum’da Mavi Yolculuk Başladı

dsc00192

Bodrum Satranç Liginin ilk buluşması Mavi Yolculuk Grubu koordinatörü Atilla GÜRMEN’in kulüp temsilcilerimize turnuva dosyalarını teslim etmesi ile başladı. Teknik toplantının ardından 09:45’de maça çıkış listelerini teslim eden takımlarımız saat 10:00’da tura başladı.  

Marmara Koleji Atölyeler Fuayesi

İlk Buluşma Sonucunda SIRALAMA

Maltepe Üniversitesi Marmara Koleji S.K. Bodrum Şubesi ile Turgutreis Belediye Spor Kulübü 4 puan ile lider. Bodrum Belediyesi Bodrumspor Kulübü, Merkez Turgutreis İÖO.S.K. 2 puanda takipte, Bodrum İhtisas S.K. ve Mahinur Cemal Uslu İÖO.S.K. günü puansız kapattı.  

Bodrumspor-Mahinur Cemal Uslu (1 Tur) Bodrumspor - M.Cemal Uslu (1 Tur)

1 Tur – B.B. Bodrumspor ( 8-0 )Mahinur Cemal Uslu İÖO.S.K

Mahinur Cemal Uslu İÖO.S.K. tücrübe kazanmayı hedefledeyerek katıldığı ligin ilk buluşmasında B.B.Bodrumspor Kulübüne mağlup olmaktan kurtulamadı.  

Marmara Koleji - Bodrum İhtisas (1 Tur) Maltepe Ünv.Marmara Koleji S.K. - Bodrum İhtisas S.K. (1 Tur)

1-Tur Maltepe Ünv.Marmara Koleji S.K. ( 8-0 ) Bodrum İhtisas S.K.

Maltepe Ünv.Marmara Koleji – Bodrum ihtisas S.K. arasındaki çekişmeli maçlar birbiri ardına tamamlanırken çıkan sonuç her iki takım içinde şaşırtıcı oldu.  Hakan UZUNLULU günün en uzun maçında Kamil YAPICI’yı elinden kaçırdı. 

Turgutreis Belediye S.K.-Merkez Turgutreis İÖO.S.K. Mahinur Cemal Uslu İÖO.S.K. - Merkez Turgutreis İÖO.S.K. (2 Tur)

1 Tur – Turgutreis Belediye S.K. ( 5,5-2,5 ) Merkez Turgutreis İÖO.S.K.

Turgutreis Belediye Spor Kulübü ile Bodrum Merkez’de yer alan Merkez Turgutreis İÖO. S.K. arasındaki maçlarda oldukça çekişmeli geçti. Turnuva tecrübesi fazla olan Turgutreis Belediye S.K. sporcuları bu avantajlarının faydasını gördüler.

2 Tur – Mahinur Cemal Uslu İÖO.S.K. ( 1,5-6,5 ) Merkez Turgutreis İÖO.S.K.

2.Tur maçlarında birbirleri ile karşılaşan İÖO.Spor Kulüplerimiz arasında sevinen taraf Merkez Turgutreis İÖO.S.K. oldu.  

Bodrum İhtisas S.K. - Turgutreis Belediye S.K. (2 Tur) Bodrum İhtisas - Turgutreis Bl.S.K. (2 Tur)

2 Tur – Bodrum İhtisas S.K. ( 2,5-5,5 ) Turgutreis Belediye S.K.

Günün en çekişmeli maçları Bodrum İhtisas S.K. ile Turgutreis Belediye S.K. arasında geçti. Ailelerin, dostların bir araya gelerek oluşturdukları takımları ile birbirleriyle mücadele eden dostlarımız sayesinde “Bodrum Satranç Ailesi” kazanıyor. “GENS UNA SUMUS”  – “Biz Bir Aileyiz”

B.B.Bodrumspor K. - Maltepe Ünv.Marmara Koleji S.K. (2 Tur) Ömer KİPMEN - Kamil YAPICI (Bodrum Şampiyonları)

2 Tur – B.B.Bodrumspor K. ( 2,5-5,5 )Maltepe Ünv.Marmara Koleji S.K.

Bodrum turnuvalarında birbirleri sıkça karşılaşan iki Bodrum şampiyonunun arasındaki mücadelede 2007 Bodrum Şampiyonu Ahmet Ömer KİPMEN, 2003 ve 2005 yılları Bodrum Şampiyonu Kamil YAPICI’ya üstünlük sağladı. Satranç severler arasında derby maç olarak nitelendirilen bu ve bunun gibi karşılaşmalar hem Bodrum satracına renk katıyor hem de genç sporcularımıza örnek oluyorlar. 

Mavi Yolculuk Grubu Fotoğraf Galerisi 

Etiketler: ,

css.php