Bodrum Satranç Ligi Ödül Töreni Yapıldı

gensunasumus

bodrumsatranc_web Oasis Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi tsf_logo_web 

2008-2009 Türkiye Kulüpler Şampiyonası

Mavi Yolculuk Grubu Ödül Töreni 

“2008-2009 Türkiye Kulüpler Şampiyonası Bodrum – Mavi Yolculuk Grubu takımları için Bodrum Satranç İlçe Temsilciliği tarafından  Oasis Alışveriş, Kültür ve Eğlence Merkezinde 6 Haziran 2009 cumartesi günü ödül töreni düzenlendi.

 Takımlar Arası Dostluk Maçları

mavi_ylc_tdostluk01  mavi_ylc_tdostluk02 mavi_ylc_tdostluk03

 Saat 10:00-11:00 arasında gerçekleştirilen dostluk maçlarında “Bodrum Satrancı” kazandı.

 Simültane Gösteri Maçları

simultane_1 simultane_6 simultane_5

Saat:11:15’de baslayan simültane gösteri maçlarında 18 Yaş altı bayan kategorisinde Türkiye Üçüncüsü sporcumuz Sevim ISPARTA ile Bodrum Satranç İlçe Temsilcisi Atilla GÜRMEN 8 masaya karşı simültane gösteri maçı yaptılar. 

Mavi Yolculuk Grubu Ödül Töreni

Bodrum Satranç Ligi 15 Mart 2009,04-05 Nisan 2009 ve 30-31 Mayıs 2009 tarihlerinde 5 buluşmada 10 tur sonunda tamamlandı.

mavi_ylck_odul_19 mavi_ylck_odul_18

Şampiyon Maltepe Üniversitesi Marmara Koleji Spor Kulübü Bodrum Şubesi 

Şampiyonluk Kupası Takım Kaptanı Mahir TÜZEL’e ilçe temsilcisi Atilla GÜRMEN tarafından verildi. Bodrum Marmara Koleji İÖO. Müdür Yardımcısı Deniz SIRMAÇEK genç sporculara madalyalarını takdim etti. Marmara Koleji Satranç takımı 03-10 Temmuz 2009 tarihlerinde Konya Selçuk Üniversitesinde yapılacak olan Türkiye Final karşılaşmalarına katılma hakkını kazandı. Takımları adına en çok sorumluluk alan sporcular Mazhar ÖZBİL, Mahir TÜZEL , Hasan ACIOLUK , Yunus AKBAŞ, Gülis AYDIN , Ege Su DURAK, Bekir AKDOĞAN, Ege GÜVEN olurken, 7 maçta 7 puan (% 100)  Gülis AYDIN ligin en başarılı performansına imza attı.   

mavi_ylck_odul_13 mavi_ylck_odul_15

İkinci Turgutreis Belediye Spor Kulübü 

Ligimizi ikinci sırada tamamlayan Turgutreis Belediye Spor Kulübü sporcuları madalyalarını çalıştırıcıları Eray PAKSOY’dan aldılar.  Takımları adına en çok sorumluluk alan sporcular ise Takım Kaptanı Beratcan DEVECİ, Cem Ulaş DEVECİ,  Eray PAKSOY, İpek PAKSOY,Mehmet Emin KILIÇ, Sinan EMEKTAR, Bircan Ezgi ÖZKAR oldu. Takım adına en iyi performansı 8 maçta 6 puan alan (% 75) Eray PAKSOY’dan geldi.  

mavi_ylck_odul_12 mavi_ylck_odul_11

Üçüncü B.B.Bodrumspor Kulübü 

Mavi Yolculuk grubunu üçüncü sırada tamamlayan B.B.Bodrumspor Kulübü sporcuları madalyalarını İlçe Temsilcisi Atilla GÜRMEN’ den aldılar. B.B.Bodrumspor Kulübü çalıştırıcısı Ahmet Ömer KİPMEN’ in büyük ve özverili çabaları sayesinde ligi tamamlayan kulübümüzü kutluyoruz. Takımı adına en fazla sorumluk alan sporcular; Oğuz AKTAŞ, Ceren AKMEŞE, Selçuk GÜMÜŞ, Sevil KALIN, Ahmet Ömer KİPMEN, Erdem Cemre SAY, Yunus Can OKTAY oldu. Takım adına en iyi performans Sevil KALIN’dan (%87,5) geldi. 

mavi_ylck_odul_08 mavi_ylck_odul_09

Dördüncü Bodrum İhtisas Spor Kulübü 

Bodrum Satrancının gönüllüleri ile Nafiz Ilıcak İÖO. sporcularından oluşan Bodrum İhtisas S.K.’de karşılaştığı zorluklara rağmen takım çıkarmak için büyük çaba harcayan il hakemi ve çalıştırıcımız Aziz GÜLEÇ’i, takımın lige devam edebilmesi için büyük özveri ile tüm maçlara katılan satranç günüllüsü dostumuz Fazilet DEVİR’i  ayrıca kutluyoruz.  Takım adına en fazla sorumluluk alan sporcularımız Fazilet DEVİR, Aziz GÜLEÇ, İbrahim OKYAY, Ülkem GÜLEÇ, Ali Hakan UZUNLULU, Ekin AKTAŞ, Mehmet Ertuğrul UZUNOĞULLARI, Said Bğra ÖZMEN oldu. takım adına en iyi performans 8 maçta 7,5 puan – % 93,8 ile Ülkem GÜLEÇ’den geldi. 

mavi_ylck_odul_06 mavi_ylck_odul_07

Beşinci Merkez Turgutreis İÖO.Spor Kulübü

2008 yılı içerisinde kuruluşu tamamlayan Bodrum Merkez Turgutreis İÖO ile Cumhuriyet İÖO. sporcularından oluşan takımızın çalıştırıcılığını Meliha ÖNCEL ile Atilla GÜRMEN yapıyor. Kulübün sorumluluğunu üstlenen Aylin YELAL’a teşekkürlerimizi sunuyoruz. Takım adına en çok sorumluluk olan sporcularımız Tuğberk SÖYLEMEZ, Takım Kaptanı Berke GÖKÇEOĞLU, Ekin YAVAŞ, Ersan ECE, Demirhan YILDIZHAN, Büşra SOYKAN, Ali Eren AYKOL oldu. Takımı adına en başarılı performansı gösteren sporcu ise Ekin YAVAŞ oldu.

mavi_ylck_odul_02 mavi_ylck_odul_03

Altıncı Merkez Turgutreis İÖO.Spor Kulübü

2008 yılında kuruluşunu tamamlayarak lige katılan Mahinur Cemal Uslu İÖO.Spor Kulübünün çalıştırıcılığını Sıdıka DUMANLI yapıyor. İlk kez satranç turnuvasına katılan sporcuların ağırlı olduğu takımda tüm maçlara katılan Takım Kaptanı Ataberk SARIGİL, Derin EMİROĞLU, Polen TIĞLI, Doğa AKSU, Hande Gaye KARAKUŞ’ ile takımları adına sorumluluk alan Celal YAVAŞ, Arda KESKİN, Nursu ERBEYLİ’yi kutluyoruz. Takımın lige katılması için çaba harcayan Okul Müdürü Süheyla KİRAZ’a teşekkürlerimizi sunuyoruz. Takımına en iyi performansı gösteren sporcu takım kaptanı Ataberk SARIGİL oldu. 

mavi_ylck_odul_01

MEB Bodrum Seçme Turnuvası Ödül Töreni

03-04-05 Kasım 2008 tarihlerinde yapılan Milli Eğitim Bakanlığı Türkiye Satranç Birinciliği Bodrum seçmelerinde dereceye giren sporcularımız madalyalarını ilçe temsilcisi Atilla GÜRMEN’den aldılar.

Küçükler Kategorisi ; 1- Mehmet Emin KILIÇ, 2- Yunus AKBAŞ, 3-Necdet Berke HAS. Yıldızlar Kategorisi; 1-Oğuz AKTAŞ, 2- Beratcan DEVECİ, 3- Emre Can ORAL. Gençler Kategorisi; 1- Mahir TÜZEL, 2- Sevim ISPARTA, 3- Ayber Ulaş KESKİN.    

Ödül Töreni Fotoğraf Galeri

 

 

 

Etiketler: , , ,

css.php