Bodrum Karia Rotary Kulübü “En İyi 32″ Kasım Ayı Satranç Turnuvası Sona Erdi

 

Bodrum Karia Rotary Kulübü

“En İyi 32″ Kasım Ayı Satranç Turnuvası

 

 

Her ay düzenlenmekte olan “En İyi 32” Satranç Turnuvalarına Bodrum Karia Rotary Kulübü destekçi oluyor. 

Başlangıç Sıralaması      Final Sıralama      Çapraz Tablo

 

Bu turnuvaların amacı her ay Bodrum satrancının en iyilerini bir araya getirerek,  kendilerini geliştirmelerine, sınamalarına olanak sağlamaktır. Sadece bu turnuvalarımızda genç sporcularımız yetişkin usta satranççılarımızla maç yapabilme fırsatını yakalayabilmektedir. 

Turnuvamız teknik toplantı sonrasında 10:15 ‘de başladı. Oldukça zevkli çekişmeli maçların gerçekleştiği turnuvamızda İl Hakemi Ercan TOSUN görev aldı.

Turnuvanın ilk gününde sürpriz sayılabilecek bir sonuç alınmazken, büyük heyecan ikinci güne taşındı. 

  

Üst Masalarda Büyük çekişme gün boyu sürdü. Turnuvanın en ilginç maçında Eray PAKSOY açılışta kazandığı büyük avantajı Milas’ dan turnuvamıza katılan İl birincisi Mehmet Salih KAYA karşısında koruyamadı. En iyi 32 serisinin  en uzun maçında Atilla GÜRMEN rakibi Taner  TUNA’nın zamanının bitmesi neticesinde üstünlük sağlarken maç  iki sat elli dakika sürdü. 

Turnuvada Mehmet Salih KAYA 6/5.5 puan ile zorlanmadan birinciliğe uzanırken, 2- Bodrum İlçe Temsilcisi Atilla GÜRMEN 6/5 puan, 3- Kamil YAPICI  6/5, 4- Muğla İl Temsilcisi Tuğrul OKAR 6/4.5 puan, 5- Eray PAKSOY 6/4, 6- Taner TUNA 6/4,     7-Erkin EROL (1997) 6/4 puan, 8- Mahir TÜZEL (1993) 6/4 puan ile madalyalarını Bodrum Kaira Rotary Kulübü adına Şule Kükrer AKÜN, Ayşe ÖZMEN ve  Serkan CEYLAN’dan aldılar.

    

Soldan sağa doğru fotoğraflar; 1- Turnuvamızda birinci olan Mehmet Salih KAYA, Bodrum Karia Rotary Kulübünden Ayşe ÖZMEN,2- Dördüncü İl Temsilcisi Tuğrul OKAR, ikinci İlçe Temsilcisi Atilla GÜRMEN, 3- Altıncı Taner TUNA ve İl Hakemi Ercan TOSUN.

Etiketler:

css.php