“En İyi 32″ Eylül Ayı Turnuvası Sona Erdi

Bodrum Karia Rotary Kulübü

Bodrum Karia Rotary Kulübü “En İyi 32″

Eylül Ayı Satranç Turnuvası Sona Erdi


“En İyi 32″ Eylül Ayı Turnuvası 27 sporcunun katılımı ile 25-26 Eylül 2010 tarihlerinde Bodrum Marmara Koleji’nin ev sahipliğinde yapıldı.
Büyük çekişme içinde geçen turnuva boyunca sürpriz sayılabilecek sonuçlarda alındı. 1.Tur’da Hasan Acıoluk-Doğan Solmuş’a kaybetti. 3.Tur’da 1.Masa’da maçı olan Oğuz Aktaş başağrısı sebebi ile tura katılmak istemediğini belirtti. Turnuva başhakemi Tuğrul Okar ve rakibi Atilla Gürmen’in telkinleri üzerine zorla tura kalan Oğuz Aktaş, güçlü rakibi ile berabere kalmayı başardı. Pazar günü 4.tura iki dakika geç kalan sporcularımız Hasan Acıoluk, Murat Kuday ve Ersan Ece  ilk üç şansını kaybetmiş oldu.

Oğuz Aktaş’ın Atilla Gürmen ile berabere kalmasından sonra, “En İyi 32” turnuvalarının 3 yılında genç sporcularımızın Bodrum’da puan alamadıkları güçlü rakipleri kalmamış oldu. (Bora Reşit Turgut En İyi 32 turnuvalarına katılmamaktadır) İlçe temsilcisi Atilla Gürmen kendisinden ilk tam puan alacak olan Bodrum’lu genç sporcumuza 1 adet ağırlıklı satranç takımı hediye edeceğini açıkladı. (En İyi 32 Turnuvalarına Bora Reşit Turgut’un katılması beklenmektedir)

Turnuvada dereceye giren sporcular ; 1- Atilla Gürmen, 2- Beratcan Deveci, 3- Yunus Akbaş, 4- Gülis Aydın, 5-Murat Kuday, 6- Hasan Acıoluk, 7- Bekir Akdoğan, 8- Oğuz Aktaş ödüllerini Turnuvanın Başhakemi Tuğrul Okar ve İlçe Temsilcisi Atilla Gürmen’den aldılar.

Fotoğraf Galeri

Etiketler: ,

css.php